HAKKA KOHE SÕITMA!

EVAL Porsche Cup 2020 algas kahe põneva võidusõiduga

Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu (EVAL) 2020. aasta Porsche Cupi võistlussari algas 20. septembril kahe võidusõiduga virtuaalsel Red Bull Ringil. Mõlemad stardid võitis meie praegune parim simulaatorivõidusõitja Risto Kappet, kuid eelkõige teises sõidus pidi ta kogu oma oskuste arsenali mängu panema. Ülipinev duell Kaspar Korjusega leidis lahenduse alles eelviimasel ringil.

EVAL Porsche Cup 2020 toimub mõnevõrra teisiti kui varasemad sarjad. Kvalifikatsioon peetakse kahe päeva jooksul enne võistlussõite ning sealt lastakse starti 34 kiiremat. Etapi esimene sõit kestab 35 minuti ning starditakse kvalifikatsiooni järjestuses. Teine sõit kestab 20 minutit ning stardijärjestuse määravad esimese sõidu lõpptulemused, kusjuures esimesed 15 paigutatakse stardiruudustikku pööratud järjekorras. Sari koosneb seitsmest etapist ning arvesse läheb kuus paremat.

Uudis on seegi, et sarja peasponsor, Porsche Tallinna esindus Auto 100 pani üldvõitjale auhinnaks välja osalemise Porsche Sõiduelamusel 2021. aasta hooajal Pärnus Audruringil.

Kvalifikatsiooni tulemused tõotasid tasavägist võistlust. Risto Kappet tegi küll parima ringi, kuid Gert Raudsepp teisena kaotas vaid 0,061 sekundit ning esimesed 17 sõitjat mahtusid ühe sekundi sisse. Startijaid oli lõpuks 31 ning 4,3-kilomeetrine Red Bull Ring kippus neile kohe kitsaks jääma.

Teisel stardikohal seisnud Gert Raudsepp hakkas liikuma juba enne punaste tulede kustumist ja valestardi vältimiseks jäi uuesti seisma. Risto Kappet seevastu sai korralikult liikuma ja pääses üksi ette, tema tagant startinud Kaspar Korjus tõusis avakurvis teiseks ja rebis end samuti kohe jälitajatest lahti. Kappeti ja Korjuse vahe venis lõpuks 19,2 sekundile, kui viimase autol sai kütus otsa. Sama juhtus pea kogu sõidu kolmandat kohta hoidnud Hannes Tammperega. Finišisirgel püüdis Henri Sinik temast mööduda, kuid Tammpere surus positsiooni kaitstes konkurendi rajalt välja ja ületas finišijoone varem. Kohtunikud otsustasid siiski, et Tammpere manööver polnud määrustepärane ning kolmas koht läks ikkagi Sinikule Tammpere ees. Esikuuiku lõpetasid Mario Haugas ja Raimo Kulli.

Teise, 20-minutilisse sõitu startis parimalt kohalt Lauri Laidna, kuid juba esimese ringi lõpul möödus temast Georg Martin Tintse. Suurepäraselt alustasid ka avasõidu kiiremad: Kappet tõusis ühe ringiga 15. kohalt kuuendaks, Korjus 14. kohalt neljandaks. Peagi pudenesid aga aeglasemad sõitjad tahapoole ning Tintse ja Korjus said lähimate jälitajatega paarisekundilise edu. Järgnesid tihedas grupis Argo Teder, Illar Jürgenson, Risto Kappet ja Hannes Tammpere, nende taga oli juba suurem vahe. Halvasti käis avasõidu kolmanda Henri Siniku käsi, kes ühest aeglasemast autost möödudes sellega kokku põrkas ja rajapiirdesse maandus.

Kui sõita jäi veel kaheksa minutit, oli esikuuik tihedalt koos ja sai selgeks, et võitja selgub nende hulgast. Korjus haaras liidrikoha, Kappet tõusis teiseks ja kahekesi tegid nad rivaalidega selge vahe sisse. Lahendus saabus eelviimasel ringil. Kappet püüdis Korjusest mööduda ja mitu kurvi läbiti lausa külg-külje kõrval. Siis Korjus vääratas pisut, autod puutusid kokku ja Kappet tegi pirueti. Õnneks oli pööre 360-kraadine ja Kappet sai kohe uuesti hoo üles. Pirueti tegi ka Korjus, aga see piirdus 180 kraadiga ning kuniks ta autonina jälle õigesse suunda sai, oli võidulootus kadunud.

Kappet võttis teise võidu selge vahega, järgmised kohad aga pandi paika viimase ringi ägedas heitluses. Tammpere oli lõpuks teine, Teder kolmas ja Jürgenson neljas. Tintse ületas finišijoone küll viiendana, kuid sai karistada ning viies koht läks Rait Läänemetsale ja kuues Korjusele.

Avaetapi järel on EVAL Porsche Cupi liider Risto Kappet maksimaalse 50 punktiga. Esikuuikusse mahuvad veel Hannes Tammpere (40 punkti), Kaspar Korjus (37), Argo Teder (31), Mario Haugas (30) ja Rait Läänemets (30). Üldse teenis punkte 25 sõitjat.

EVAL Porsche Cupi teine etapp sõidetakse 11. oktoobril Adelaide’i tänavarajal.
NB! Tulemused on mitteametlikud kuni protestide lahendamiseni.